זוכצעטל פֿון ייִדישע װערבן אױפֿן אות ״ג״
Index of Yiddish verbs beginning with ג (Giml)
מפתח פעלי שפת היידיש המתחילים באות ״ג״
Указатель глаголов идиш на букву ג (Гимл)

ייִדיש/העברעיִש -לעקציעס אין ישׂראל און אויפֿן סקײַפּ
Yiddish & Hebrew lessons in Israel & by Skype
שעורי יידיש ועברית בישראל ובסקייפ
Уроки идиш и иврита в Израиле/по скайпу
Phone 054-5466290 or e-mail
Shlomo Groman / Шломо Громан /שלמה גרומן
главнаявсе языкигде учат идишавторметодызолотые правилалитератураграмматиканачинающимдетямсловаритемыпеснифорум,блог
Пользовательского поиска
поиск по сайту и в Сети через Яндекс

All the principal verbs in alphabetical order deliberately ignoring the reflexive particle זיך (click the verb you are interested in, and you'll be taken to the page containing its conjugation & translation)
כל הפעלים החשובים ע"פ סדר א"ב ללא התייחסות לחלקיק "זיך" שפירושו "עצמו": תקליקו על הפועל המעניין אתכם, ותועברו לעמוד המכיל את הטייתו ופירושו
Все основные глаголы в алфавитном порядке без учета возвратной частицы זיך (кликнув на интересующий Вас глагол, Вы попадете на страницу с его спряжением и переводом)

גאָגאָטשען גאָלן גאַפֿן גאַראַנטירן גאַרן גובֿר_זײַן גוואַלדעווען גוססן גורם_זײַן גזל(ענ)ען גטן גײן גילטן גיסן גלאָזן גלאַנצן גלאָצן גלוסטן גלידערן גליווערן גליטשן
גלייבן גלײַכן גלעזן גלעטן גנבֿענען געבאָרן/געבױרן געבוירן_ווערן געבן געברויכן געדויערן געדײַען געדענקען געהערן געווויר/געוואָר_ווערן געװוינען/געװיינען געװינען געװעלטיקן געװערן געזונט_ווערן געזעגענען געטרויען געלינגען גענאַרן געניטן
געניסן גענעזן_ווערן גענעצן געפֿינען געפֿעלן געפֿעלן_ווערן געראָטן גערעכט_זײַן געשען גראָבן גראַטולירן גריז(ש)ען גרייטן גרייכן גרײַפֿן גרילצן גרינדן גרינען גריסן גרענ(ע)צן גרעפּצן
Loading...
Для вас в нашей фирме рефрижератор 10 недорого по низким ценам.
Вы должны знать, что optimalmetal.ru навесы из поликарбоната изготовит быстро, качественно и дешево.

Verbs of Hebrew or Aramaic origin which are spelled historically, not phonetically
פעלים ממוצא עברי או ארמי שכתיבם אינו פונטי אלא היסטורי
Глаголы древнееврейского происхождения, пишущиеся не фонетически, а по историческому принципу

גובֿר_זײַן גוססן גורם_זײַן גזל(ענ)ען גטן גנבֿענען

Verbs with roots ending in ע
"פעלים ששורשיהם מסתיימים באות "ע
Глаголы с основами, оканчивающимися на ע

גאָגאָטשען גוואַלדעווען גזל(ענ)ען גנבֿענען געשען גריז(ש)ען

Verbs ending in ירן which do not receive the prefix גע in the Past tense
פעלים המסתיימים ב-ירן שאינם מקבלים תחילית גע- בזמן עבר
Глаголы с окончанием ירן, в прошедшем времени не принимающие приставки גע

גאַראַנטירן גראַטולירן

Verbs with an inseparable prefix באַ in their infinitive which do not receive an additional prefix גע in the Past tense
פעלים המתחילים בשם הפועל ב-גע הלא נפרדת שאינם מקבלים תחילית גע- נוספת בזמן עבר
Глаголы с неотделяемой приставкой גע в инфинитиве, в прошедшем времени не принимающие дополнительной приставки גע

געבאָרן/געבױרן געברויכן געדויערן געדײַען געדענקען געהערן געװוינען/געװיינען געװינען געװעלטיקן געװערן געזעגענען געטרויען געלינגען גענאַרן געניטן געניסן געפֿינען געפֿעלן געפֿעלן_ווערן געראָטן געשען

Verbs forming their Past tense by means of the helping verb זײַן , not האָבן
פעלים שזמן עבר שלהם נבנה באמצעות פועל עזר זײַן ולא האָבן
Глаголы, образующие прошедшее время со вспомогательным глаголом זײַן , а не האָבן

גובֿר_זײַן גורם_זײַן גײן געבוירן_ווערן געווויר/געוואָר_ווערן געזונט_ווערן געלינגען גענעזן_ווערן געפֿעלן געפֿעלן_ווערן געראָטן געשען

Фразовые глаголы / Phrasal verbs פעלים מורכבים

,גובֿר_זײַן , גורם_זײַן , געבוירן_ווערן , געווויר/געוואָר_ווערן , געזונט_ווערן , גענעזן_ווערן, געפֿעלן_ווערן, גערעכט_זײַן

Глаголы, изучаемые на первом этапе / Verbs for study at Stage 1 פעלים הנלמדים בשלב

גײן גיסן גלייבן געבן געדענקען געפֿינען געפֿעלן געשען גרייטן

См. также / זעט אויך / See also / ראו גם

זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ד
See index of all the verbs beginning with ד
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ד
См. указатель глаголов на букву ד
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ב
See index of all the verbs beginning with ב
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ב
См. указатель глаголов на букву ב
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות א
See index of all the verbs beginning with א
ראו מפתח פעלים המתחילים באות א
См. указатель глаголов на букву א
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ז
See index of all the verbs beginning with ז
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ז
См. указатель глаголов на букву ז
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות וו
See index of all the verbs beginning with וו
ראו מפתח פעלים המתחילים באות וו
См. указатель глаголов на букву וו
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ה
See index of all the verbs beginning with ה
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ה
См. указатель глаголов на буквы י-כ
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױף י -כ
See index of all the verbs beginning with י-כ
ראו מפתח פעלים המתחילים באותיות י-כ
См. указатель глаголов на буквы י-כ
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ט
See index of all the verbs beginning with ט
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ט
См. указатель глаголов на букву ט
זעט דעם זוכצעטל פֿון װערבן אױפֿן אות ח
See index of all the verbs beginning with ח
ראו מפתח פעלים המתחילים באות ח
См. указатель глаголов на букву ח
Rambler's Top100 Яндекс цитирования